Loading ...
Biedroneczki

W ubiegłym tygodniu przeprowadzone zostały zabawy z elementami równowagi,rzutu i celowania. Dzieci przekraczały linkę umocowaną na odpowiedniej wysokości. Przy asekuracji opiekunki wchodziły na krzesełko,rzucały piłkę do kosza.

Oglądały kolorowe pisanki, osłuchały się również z wierszykiem pt. “Pisanki” i piosenką “Wielkanocna kłótnia”. Malowały kontury kolorowych jajek.

Jagódki

W ubiegłym tygodniu organizowane były zabawy ruchowe wg Weroniki Sherborn pt. ‘Tor Przeszkód’ które miały na celu rozwijanie koncentracji wzrokowo-ruchowej oraz nabywanie orientacji w schemacie własnego ciała. Dzieci zapoznały się również z postacią ‘Misia’ rozwijając przy tym rozwój wyobraźni. Odbyły się także zabawy konstrukcyjne z wykorzystaniem klocków.
TYDZIEŃ MINĄ NAM W ŚWIĄTECZNYCH NASTROJACH.

Żabki

„Świąteczny tydzień u Żabek”

W poprzednim tygodniu panowała u nas świąteczna atmosfera. Dzieci dowiedziały się, jakie są tradycje i zwyczaje Świąt Wielkanocnych, np. Śmigus Dyngus, święcenie koszyczka wielkanocnego, malowanie pisanek, uczestnictwo w uroczystościach kościelnych. Dzieci miały możliwość stworzenia własnego prawdziwego koszyczka, układały w nim pokarmy- kiełbasa, wędlina, chleb, jajko, pieprz, sól, babka, oraz symbole świąt- kurczaczek, baranek, pisanki. Na koniec udekorowały koszyczek bukszpanem i serwetką.

Dzieci wysłuchały także świątecznej opowieści pt. „Niebieskie jajo”, atrakcją dla nich było przedstawienie treści opowiadania za pomocą papierowych pacynek.

Ponadto utrwalałyśmy z dziećmi piosenki i wierszyki o tematyce wielkanocnej. Nasze Żabki zostały bardzo dobrze przygotowane do przeżycia Świąt  Wielkiej Nocy.

W ramach prac plastycznych Żabki wykonały dużą wspólną pisankę, używając różnych elementów dekoracyjnych- plastelina, farby, bibuła, kolorowy papier, kwiatuszki i piórka. Dzieci wykonały także kurczaczki, wyklejając je plasteliną, wydzieranką z kolorowego papieru i żółtych piórek.

Krasnoludki

Miniony tydzień upłyną nam w tematyce  Wiosenno- Świątecznej. Dzieci obserwowały zmieniający się krajobraz z zimowego na wiosenny. Uczyły się i utrwalały wiersze oraz piosenki związane z tą porą roku, takie jak:  ,,Marzec”, ,,Wiosna”, ,,Idzie do nas Wiosna”. Ponadto zapoznawały się z tematyką zbliżających się Świąt Wielkanocnych. Z obrzędami i zwyczajami z nimi związane. Panie opiekunki podczas zajęć dydaktycznych na wcześniej przygotowanych ilustracjach pokazywały symbole związane z Wielkanocą: pisanka, święconka, baranek, kurczaczek, króliczek. Podczas zajęć plastycznych każde dziecko wykleiło z papieru własną kolorową pisankę. Tydzień w grupie Krasnoludków upłyną w miłej i radosnej atmosferze.

Z okazji zbliżających się Świąt  Wielkanocnych grupa Krasnoludków  wraz z Paniami Opiekunkami życzą  Wesołych, Radosnych i Wesołych Świąt.

 

Biuletyn
Informacji Publicznej
Miejski Zespół Żłobków w Lublinie
Zaprogramuj mój brzuszek
Archiwa